Ndahemi baraz ne Drenice
Ndahemi baraz ne Drenice
17.3.2021 7:37:43 e paradites

Ndahemi baraz ne Drenice

Eshte luajtur xhiro e 24 ne kuader te superliges se Kosoves ne futboll, KF Arberia ne udhetim ndaj Drenices ka akorduar 1 pike pas nje barazimi te marre ne ndeshjen tejete te nxehte me rivalin e saje direkt klubin Drenica. Nikoqiret kaluan te paret ne epersi me golin e shenuar ne minuten e 31 te pjeses se pare me ane te futbollistit E.Gjoni. Ne pjesen e dyte te takimit futbollistet e Arberiase ishin me shume kerkues duke dominuar dhe duke kerkuar golin, ku ne minuten e 81, futbollisti i inkuadruar ne loje ne pjesen e dyte Qlirim Kashtanjeva ishte ai ui cili barazoj shifart per 1 me 1.Keshtu me kete rezultat eshte mbyllur kjo ndeshje. KF Arberia ka gjithsej 27 pike dhe renditet ne poziten e shtate te tabeles se klasifikimeve.